Srp 05

Torrenueva

do Města

Torrenueva je malé španělské přímořské letovisko, které se nachází v provincii Granada. V tomto letovisku žije zhruba tři tisíce obyvatel. Jedná se o turistické letovisko, které je zejména přes letní měsíce hojně navštěvováno Španěly i cizinci z celého světa. Krásně písčitá pláž je dlouhá 2300 metrů, šířka pláže je třicet metrů. Podél pláže je krásná promenáda, na které jsou různé malé stánky se zmrzlinou a dalším pouličním prodejem suvenýrů.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Historie města

Tohle malé přímořské letovisko dostalo své jméno po jedné z obranných věží, která byla postavena v 18. století na obranu proti Francii. Věž můžete v Torrenuevě vidět stále, i když už je nyní součásti dětského parku.

Současnost

Přímořské letovisko Torrenueva v současné době nabízí vše potřebné k příjemné letní rekreaci. V letovisku jsou dostupné všechny služby, včetně obchodů, směnáren, restaurací, kaváren a barů. Přestože je Torrenueva malé přímořské letovisko, má vlastní radnici, která je situována v pěkném domě, který má dokonce velké věžní hodiny. Torrenueva má rovněž malý římsko-katolický kostelík, takže se určitě můžete účastnit ranní nedělní mše. Městu pouze škodí skutečnost, že ho protíná rušná a frekventovaná silnice N 340.

  

Místní pláž se nachází na pobřeží, které se jmenuje Costa Tropical. Costa Tropical se de facto rozprostírá od městečka Almuἡecar až po město Almeria. Všechna přímořská města a vesničky, včetně letoviska Torrenueva, jsou chráněna pohořím Sierra Nevada a Serrania de Ronda, takže po celý rok je zde neobyčejně krásné a příjemné počasí, které především láká ke koupání v moři.

Z kulturních zajímavostí Torrenuevy je místní slavnost, která se pořádá každý rok vždy 16. července. Tato lidová slavnost se jmenuje Panenská Carmen. Socha panenské Carmen je naložena na loď a loď se sochou slavnostně pluje kolem pobřeží. Po tomto procesí na moři následuje ohňostroj na pevnině a lidová veselice na pláži.

  

Hotely a ubytování

Možností ubytování je v Torrenueve mnoho. Vybere si snad každý. S výběrem toho správného hotelu vám určitě může pomoci cestovatelský web o ubytování- Hotelove.cz.

Zajímavosti v okolí

Nejbližším větším městem od Torrenuevy je město Motril, jenž je po místní silnici dostupné autem za deset minut. Motril, který leží v údolí Genilu má něco přes 46 000 obyvatel a je důležitým přístavem a zpracovatelem cukru. Z turistickým pamětihodností stojí za návštěvu dva místní kostely z 15. století, kostel de la Encarnación a kostel Nuestra Senora de la Cabeza.

 

Napiš komentář