Srp 29

Torre del Diablo

do Města

Torre del Diablo je velmi malé španělské přímořské letovisko, které se nachází v provincii Granada, nedaleko města Almuἣecar.

Historie města

Tohle opravdu malé přímořské letovisko dostalo svůj název podle stejnojmenné obranné věže, která kdysi dávno střežila místní pobřeží před vpádem pirátů ze severní Afriky nebo jiných nepřátelských lodí a flotil. Zbytek této obranné věže ještě dodnes trůní na jednom z kopců Torre del Diablo a je častým motivem fotografií a pohlednic.

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Současnost

Torre del Diablo nabízí poklidnou písčitou pláž, kde se můžete v klidu oddat slunění a koupání v teplém moři. Místo je také ideální pro potápění či paragliding.

Pokud vás však slunění na pláži již nebude bavit, zajděte si do nějakého místního baru na skleničku piva nebo vína. Místní bary stojí určitě za návštěvu. Bary jsou na jihu Španělska typickým zjevem, neboť bary či cafe-bary jsou zde totiž na každém kroku. Interiér takového typického místního baru se skládá z docela malé místnosti, která je obložená tradičními dlaždičkami azulejos. Dále nesmí chybět dlouhý bar, u kterého jsou barové židličky. Místním návštěvníkům stání nijak nevadí, naopak vydrží dlouhé hodiny stát a popíjet své pivo a k tomu pojídat tapas. Interiér baru bývá zpravidla vyzdoben starými černobílými fotografiemi z býčích zápasů a fotbalových utkání.

  

Často se také setkáte s barem, kde u stropu visí několik sušených vepřových kýt. Velmi často se také v barech zpívá a tančí flamenco. Mnohde se také vášnivě a s velkým zaujetím sleduje fotbalový zápas. Posedět si na chvíli v takovém baru, je opravdovým zážitkem a jakýmsi oknem do duše místních lidí, kteří mají andaluský temperament.

  

Zajímavosti v okolí

Dobrým tipem na krátký výlet je prohlídka nedalekého městečka, které se jmenuje Nerja, což je v okolí letoviska Torre del Diablo asi nejzajímavější a nejpěknější místo. Nerja se nachází od Torre del Diablo 27 kilometrů směrem na západ. Nerja je příjemné lázeňské městečko, které má přes 15 000 obyvatel. V Nerje doporučujeme navštívit Balcón Europa, což je krásná vyhlídková terasa nad mořem. Z této terasy se otevírá úžasný výhled na celé pobřeží Costa del Sol.

Blízko Nerjy je také velmi vyhledávána krápníková jeskyně Cueva de Nerja. Jeskyně je dlouhá 800 metrů a je rozvětvena do čtyř sálů. Kvůli výjimečné akustice jsou v této jeskyni pořádané letní koncerty. Jeskyně je otevřena pro veřejnost denně od půl jedenácté až do osmnácté hodiny odpolední.

 

Napiš komentář