Srp 30

Salobreña

do Města

Salobreña je malé španělské město, které se nachází v jižním Španělsku, v provincii Granada. Je to městečko, které leží u Středozemního moře na pobřeží Costa Tropical. Pobřeží Costa Tropical je dlouhé 80 kilometrů a většinou je lemováno skály a útesy. Najde se však několik málo míst, kde jsou překrásné a dlouhé pláže. Salobreña k těmto několika málo místům patří. Salobreña má něco kolem 11 000 obyvatel a tvoří shluk krásně bílých domů na útesu nad Středozemním mořem. Samotný pohled na město je romantický, takže rekreační pobyt v tomto letovisku lze jenom jednoznačně doporučit.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současnost Salobreñy

Pokud budete chtít získat nejčerstvější informace o městečku, navštivte místní turistickou kancelář, která se nachází na náměstí Plaza de Goya. Tam se jistě dozvíte, že toto idylické malé španělské městečko má pár nádherných a zajímavých historických památek. V horní části městečka se například impozantně a majestátně tyčí hrad Castillo Arabe, který byl vybudován již ve 13. století. Nedaleko tohoto velmi starého maurského hradu se nachází archeologické muzeum. Do obou objektů platí jedna vstupenka a návštěvu lze jen doporučit.

  

Salobreña je však především rájem pro všechny milovníky opalování a koupání se v krásném azurovém moři. Zdejší letovisko nabízí velmi dlouhou pláž s tmavým pískem, které je v širokém okolí mimořádně oblíbené a vyhledávané. V okolí této opravdu dlouhé pláže je nespočet dobrých restaurací a tzv. chiringuitos, což jsou malé bary pod širým nebem, které jsou dlouho do noci otevřené.

Příjemné místo k rekreaci a pobytu je například hotel Hostal San Juan nebo hotel Avenida.

  

Zajímavosti v okolí

Za návštěvu jistě stojí vedlejší přímořské letovisko, které se jmenuje Monte de los Almendros a pro cestovní ruch začalo tohle městečko fungovat od roku 1970. Na šikmých úbočím kopců se nachází hodně mandlovníků, což je typický strom pro tuhle oblast.

  

Blízko Salobreñy se taktéž nachází golfový klub Los Moriscos, kde si můžete zahrát golf na osmnácti jamkovém hřišti. Golfové hřiště se nachází téměř u moře, takže budete mít kolem sebe překrásnou scenérii, včetně vysokých palmových stromů. Hra na takovém krásném greenu je opravdovým zážitkem.

  

 

Tags:

Napiš komentář