O webu

Vítáme vás na stránkách CostaTropical.cz, zavítali jste na web, který se věnuje riviéře na jihu Španělska Costa Tropical v Andalusii.

Naleznete zde spoustu zajímavých i užitečných informací o Costa Tropical. Provedeme vás touto jedinečnou částí Španělska. Představíme vám zdejší města, historii, kulturu, pláže, zajímavou přírodu, kuchyni, ale i spoustu novodobých atrakcí.

Pobřeží Costa Tropical se rozkládá v jižním Španělsku v Andalusii a je omýváno Středozemním mořem. Ve své podstatě je to vlastně pobřeží provincie Granada. Proto je někdy označováno také jako „Costa de Granada“ nebo „Costa Granadina“. Délka riviéry je přibližně 70 kilometrů

Costa Tropical je hodně odlišná od jiných španělských riviér. Nachází se totiž v hornaté oblasti pohoří Sierra Nevada. Pobřeží je zde hodně členité, skalnaté a kopcovité většinou jen s malými zátokami.

Kopcovitý terén zrovna nepřispívá k rozvoji velkých měst a letovisek a tak zde převládají spíše malé městečka a vesnice. Na druhou stranu zdejší obyvatelé dokáží využít každý kousek úrodné půdy pro zemědělství. To všechno dává Costa Tropical jedinečnou atmosféru činí ho hodně odlišným na rozdíl od většiny Španělských riviér.

Hory také vytváří jedinečné mikroklima zadržující srážky. Zároveň je zde ale hodně teplo, dokonce se uvádí i o 10 stupňů víc, než za horami ve vnitrozemí. Proto se ostatně také pobřeží jmenuje Tropical.

Rozhodně neváhejte a vydejte se do tohoto koutu Španělska na dovolenou, protože to opravdu stojí za to!