Čvc 22

Město Nerja

do Města

Nerja se nachází na jihu Španělska v Andalusii. Je to příjemné přímořské město, které najdete v provincii Malaga, na pobřeží Costa del Sol. Nerja není velké město, v městečku momentálně žije přes 22 000 obyvatel.

Historie Nerji

Historie města je velmi dlouhá a bohatá. Historicky cenné jsou především velmi staré malby na stěnách místní jeskyně, která byla objevena v roce 1959. Jinak město bylo postaveno již Římany, kteří zde měli malou osadu. Pak zde byla nadvláda maurských Arabů, aby poté mohli přijít španělští křesťanští vládci.

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Současnostná podoba

Mezi nejvýznamnější a zároveň nejpěknější památky města patří bezesporu nádherně akvadukt Águila, který byl postaven v 19. století.
Další pozoruhodnou památkou je neobvyklá vyhlídka, která se jmenuje Balkon Evropy. Tato krásná vyhlídka byla původně opevněním, které sloužilo k pozorování moře před případnými pirátskými přepady. Dnes je ústředním bodem celé Nerjy, neboť je z této vyhlídky opravdu úchvatný pohled na moře. Pod samotnou vyhlídkou se již rozprostírají místní písečné pláže. Celková délka zdejších pláží je devět kilometrů.

  

V centru města není příliš mnoha pěkných budov. Za pozornost snad stojí pouze kostel ze 17. století, který se jmenuje El Salvador. Městské ulice se paprskovitě sbíhají směrem ke krásnému moři, kde končí na břehu na hlavním náměstí. Na hlavní a největší veřejné pláži najdete velké množství obchůdků s plážovým vybavením a zmrzlinářských stánků. Mezi těmito obchůdky rovněž najdete hodně restaurací a kaváren. Pokud byste zatoužili po přírodních plážích, nebudete v okolí města hledat marně. Na četných místech pobřežní silnice uvidíte nádherné pláže přímo pod sebou. Postačí pouze najít vhodné místo k zaparkování a sestupovou cestu k nim a můžete se koupat.

Pokud se večer budete chtít bavit, běžte na náměstí Plaza Tutti Frutti, kde je centrum nočního života s velkým množstvím barů a diskoték.

  

Zajímavosti v okolí

V nejbližším okolí Nerjy doporučujeme navštívit jeskyně Nerja, které jsou od centra města vzdáleny asi tři kilometry. Jeskyně jsou cenné tím, že na jejich stěnách jsou malby, které jsou staré téměř 20 000 let. Dalším tipem na menší výlet je návštěva bílé vesnice Frigilianu, která je od Nerjy pro změnu vzdálená sedm kilometrů směrem do vnitrozemí.

Fotogalerie

   

   

Napiš komentář