Zář 03

La Rábita

do Města

La Rábita je malé přímořské letovisko, které se nachází v provincii Granada v autonomním společenství Andalusie. La Rábita je jedno z mnohých malých a sympatických přímořských letovisek na příjemném pobřeží Costa Tropical. La Rábita má celkem 1500 obyvatel a je obklopena mohutnými skalními útesy.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současná podoba města

La Rábita láká zejména na svou nádhernou a kouzelnou pláž. Zdejší Středozemní moře je opravdu krásně čiré a čisté. Moře je také poměrně klidné, takže je ideálním místem pro množství vodních sportů, včetně těch adrenalinových. Na své si zde přijdou surfaři, potápěči i jachtaři. Písek na pláži není úplně jemný a čistý písek, je to spíše směsice bílého písku a malých oblázků. Pláž je celkem dlouhá 570 metrů a široká 28 metrů. Na pláži je taktéž jedna oddělená část, která je určená výhradně pro děti.

Večerní život se většinou odehrává v místních tapas barech a skvělých restauracích. Mnohé bary nabízejí živou a pestrou andaluskou hudbu a výjimkou nejsou ani jazzové kapely a skupiny.

  

Zajímavosti v okolí

Nedaleko La Rábity se nachází divoká a lesnatá hornatina Las Alpujarras, která je dokonalým rájem pro všechny vyznavače pěší turistiky a milovníků přírody. Přestože je zde krásná příroda a klid, v minulosti tomu tak nebývalo vždy. Po násilném vyhnání Arabů z Granady v roce 1492 uteklo mnoho Arabů přinucených přijmout křesťanství právě do tohoto pohoří Alpujarras. Arabové však zde nezůstali dlouho, na začátku 17. století museli opět i z tohoto malebného místa uprchnout, aby zde madridská vláda přesídlila křesťany z jiného kouta Španělska, především ze severní Galicie. Zřetelné stopy po těchto křesťanech z Galicie jsou až dodnes patrné na mnohých názvech zdejších vesnic a osad. Las Alpujarras se však do dějin Španělska zapsalo ještě jednou, tentokrát pozitivnější věcí než bylo pouhé přemísťování obyvatelstva. Z této oblasti totiž pochází oblíbená šunka, která je sušená vzduchem a je vyhlášenou andaluskou delikatesou.

  

Pro milovníky koupání lze z La Rábity podniknout menší výlety do dalších sousedních letovisek, které nejsou příliš daleko. V těchto letoviscích můžete vyzkoušet a porovnat další skvělé pláže. Vedle La Rábity se nachází letoviska El Pozuelo, El Castillo de Huarea a La Alcazaba.

 

Napiš komentář