Zář 03

La Mamola

do Města

La Mamola je malé španělské letovisko, které se nachází v provincii Granada na pobřeží Costa Tropical. Jedná se původně o velmi malou a klidnou rybářskou osadu, která se postupem času proměnila v menší přímořské letovisko, které láká turisty ze Španělska i z celého světa na své malebné pláže a osvěžující Středozemní moře.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současná podoba města

La Mamola má poměrně dlouhou pláž. Nedaleko La Mamoly si rovněž můžete zahrát golf. V okolí La Mamoly jsou k dispozici tři kvalitní golfová hřiště, kde se dá v krásném a malebném prostředí věnovat golfovému opojení. La Mamola je poměrně klidné a příjemné letovisko, které není příliš rušné a hlučné. V samotném letovisku je k dispozici osm restaurací a barů.

Příjemné je navštívit místní pouliční trh, který je v letovisku otevřený každý čtvrtek. Zde je možnost nakoupit si čerstvé ovoce a zeleninu. V La Mamole jsou rovněž malé supermarkety, pošta, lékárna i zdravotní středisko. Z dopravní hlediska je dobré vědět, že přes letovisko La Mamola vede frekventovaná a rušná silnice N-340.

  

V La Mamole je však především krásná pláž a oslnivé moře. Pláž se táhne po celé délce letoviska a je dlouhá zhruba tři kilometry. Moře je velmi klidné a nádherně modré. Místní klima a počasí je ideální pro koupání a slunění se. V létě jsou teploty nad 28 stupňů, v zimě zde dokonce teploty neklesnou pod 18 stupňů Celsia. Koupání je zde maximálně bezpečné, takže letovisko lze jednoznačně doporučit také pro rodiny s dětmi. Atraktivitu místa ještě zvýrazňuje blízkost delfínů, kteří občas zavítají do velké blízkosti pláže.

  

Zajímavosti v okolí

Okolí La Mamoly je typicky zemědělské. Zdejší ideální klima přeje pěstování zeleniny. Tropickému ovoci se zde rovněž daří. Když budete projíždět zdejší krajinou, uvidíte velké lány, kde místní farmáři pěstují melouny, mangy, pomeranče a banány, které většinou vyvážení do zahraničí.

Za pozornost stojí taktéž návštěva dalších nejbližších letovisek od La Mamoly, kde si pro změnu můžete vyzkoušet jiná pěkná a zajímavá zákoutí krásného pobřeží Costa Tropical. Jedná se o letoviska Castillo de Baἡos, Los Yesos a Melicena.

 

Napiš komentář