Srp 30

La Herradura

do Města

La Herradura je malé klasické přímořské letovisko, které se nachází v provincii Granada, nedaleko měst Almuἣecar. Tohle malé městečko má zhruba přes čtyři tisíce obyvatel.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Na co se těšit

La Herradura má jednu písčitou pláž, která je rozdělena na tři části. Od pláže směrem do vnitrozemí se pak nachází nejvíce místních typicky bílých domů, hotelů a restaurací. A je to především moře a krásně okouzlující krajina kolem, které láká do tohoto městečka turisty z celého světa. La Herradura se nadto nachází v oblasti, kde je jen velmi málo srážek, neustálý vánek a příjemné teploty téměř po celý rok. La Herradura určitě nabídne širokou a pestrou paletu vodních sportů na pláži a rovněž rušný noční život v barech a restauracích na pevnině.

  

Letovisko La Herradura je také známé jako dobrá lokalita pro různé druhy vodních sportů a především pro potápění. Zdejší mořské dno má totiž zachovalé korály, takže zdejší potápěčské centrum má opravdu co nabídnout. Kdo však nemiluje moře, nemusí zoufat, hned za letoviskem je velmi zachovalý přírodní park, který skýtá zajímavé místo pro pěší túry. V tomto přírodním parku se pohybuje hodně volně žijících zvířat.

  

V samotné La Herradure je také možnost projet se na koni. Zdejší jezdecká škola nabízí projížďky na koních i malých ponících. Není nadto poznat zdejší úchvatnou krajinu v sedle koně.

Co se týče ubytování, má La Herradura řadu kvalitních čtyřhvězdičkových hotelů, které lze jednoznačně doporučit. Mezi vyhlášené hotely patří například hotel Sol Los Fenicios, který leží přímo na pláži a je obklopen všudepřítomnými vysokými palmami.

  

Zajímavosti v okolí

Pokud se budete v poklidném letovisku La Herradura nudit, můžete si ve zdejší půjčovně aut zapůjčit vůz a vydat se do nejbližšího okolí na malý průzkumný výlet. Hned ve vedlejším malém přímořském letovisku Torre Caleta jsou malé a krásné pláže, které jsou obklopené nádhernými a romantickými útesy. Pokud si však nemůžete půjčit auto, tak nezoufejte, jsou i jiné možnosti cestování. Jedna z levných možností je zapůjčení si kajaku. Kajak si na pár hodin můžete půjčit na pláži v La Herrudě a po moři se můžete projet a navštívit vedlejší letovisko.

Za Torre Caleta jsou ještě dvě velmi malá a hezká letoviska, jedná se o letoviska Torre del Rio de la Miel a Torre de Maro. V obou letoviscích si rovněž můžete vyzkoušet zdejší pláže a koupání v úžasném moři nebo si zajít na lehké jídlo a okusit místní andaluskou kuchyni.

  

 

Napiš komentář