Zář 03

El Varadero

do Města

El Varadero je malé španělské přímořské letovisko, které se nachází v nádherné a slunné provincii Granada, poblíž města Montril, El Varadero má přibližně 3 500 obyvatel a je ideálním místem pro letní dovolenou a rekreaci. Patronkou městečka je svatá Marie, Panna Karmelská, jejíž svátek připadá na 16. července.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současná podoba města

Letovisko nabízí řadu kvalitních hotelů, restaurací, ale i soukromých ubytoven a kempů. El Varadero je především skvělým a výborným místem ke koupání a provozu vodních sportů a radovánek. Ovšem také místní taverny stojí za aktivní návštěvu, neboť andaluské jídlo je lahodné a labužnické. Andaluská kuchyně je zejména postavená na mase a rybách. Velmi oblíbené jsou zde jehněčí a telecí pokrmy, které se často podávají s omáčkami. Ty jsou zjemňovány decentním alkoholem. Například do místních ledvinek se přidává sherry.

  

Velkým kulinářským zážitkem je bezesporu nadívaná koroptev nebo křepelka. Veškeré pokrmy jsou velmi dobře kořeněné, takže již z dálky vám budou příjemně a svůdně vonět. Značnou lahůdkou a delikatesou jsou místní klobásy a šunky, která jsou sušené proudem vzduchu. Vedle masa však můžete ochutnat i rybí pokrmy a mořské plody. K osvědčeným rybím specialitám patří langusty, různé druhy tuňáků či bílé krevety nebo vzduchem sušený tuňákový filet. Po vydatném a kalorickém jídle lze doporučit nějaký sladký moučník ke kávě. Mezi osvědčené sladké lahůdky lze jednoznačně zařadit mandlové pečivo s medem nebo lívance aromatizované anýzem a olivovým olejem. Andaluská kuchyně je opravdu velmi bohatá a značně vydatná.

  

Zajímavosti v okolí

V nejbližším okolí stojí za návštěvu především město Montril, kde najdete hodně obchodů a nákupních středisek. Z El Varadera je do Motrilu necelé tři kilometry. Montril je přirozeným správním a obchodním střediskem pro nejbližší okolí. Pro turisty je nejlákavější návštěva místního rušného přístavu nebo historické části města.

Blízko El Varadera jsou i ostatní malá a příjemná letoviska, kde si také můžete v klidu posedět na pláži a do sytosti se vykoupat ve Středozemním moři. Jsou to letoviska Torrenueava a La Chucha.

 

Napiš komentář