Srp 07

Calahonda

do Města

Calahonda je malé španělské letovisko, které leží na krásném pobřeží Costa Tropical. Calahonda je malá rybářská vesnice, která je vzdálená od města Motril 13 kilometrů. Většina místních domů a apartmánů má typicky andaluskou bílou fasádu.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současnost města

Calahonda má zejména pěknou písčitou pláž, která na délku měří něco přes 1300 metrů, na šířku pak 55 metrů. Voda je klidná, takže moře je ideální pro děti. U pláže je klasická promenáda, kde je dostatek sprch, záchodů, barů a kiosků. Z barů je překrásný výhled na zdejší blankytné azurové moře.

Další zajímavá místa?

Objevte další zajímavá místa pro cestovatele přes web Hotelove.cz.

  

Místní moře je ideální pro potápění se šnorchlem, za což vzdají vděk především začínající potápěči. Pláž v Calahondě je opravdu velmi pěkná a především služby jsou zde na patřičné výši a úrovni. Na pláži si samozřejmě můžete půjčit lehátka a slunečníky. K dispozici jsou rovněž záchody, sprchy, převlékárny, včetně stánku s první pomocí. Tahle pláž byla také v roce 2008 oceněna Modrou vlajkou kvality od Evropské unie a je skutečně pokládána za velmi kvalitní evropskou pláž, která nabízí jen ty nejlepší služby.

  

Letoviskem protíná silnice N-340, takže dostupnost autem je zde velmi snadná. Calahonda má také velmi pitoreskní a přírodní přístav, kde kotví malé lodě, které většinou patří místním rybářům. Pro křesťany římsko-katolického vyznání je k dispozici kostel de Neustra Senora del Carmen. Mše jsou každé úterý, čtvrtek, pátek a v sobotu od 19 hodiny, v neděli pak ve 12:30 hodin. Na jídlo si můžete například zajít do restaurace Flores, kde podávají čerstvé ryby a maso. Z této restaurace je nádherný výhled na moře. Na domácí čerstvé pečivo a chleba si pak můžete zajít do místní pekárny, která se jmenuje Pasteleria Ramon Cruz. Pokud vám dojde hotovost, tak vězte, že v Calahodně jsou dvě banky, první se jmenuje Caja Granada a druhá pak Caja Rural.

  

Zajímavosti v okolí

Z Calahondy se můžete například vypravit směrem na západ do vedlejšího letoviska, které se jmenuje La Perla de Andalucia a kde se dostanete po místní komunikace N-340. La Perla de Andalucia je však od Calahondy vzdálená pouhých kilometr a půl, takže lze se tam také vydat pěšky. Na východní straně je pak nejbližší letovisko Castell de Ferro, které je od Calahondy vzdálené zhruba 8 kilometrů.

Tags:

Napiš komentář