Srp 29

Almuñécar

do Města

Almuñécar je španělské městečko, které se nachází na jihu Španělsku, v překrásné a úchvatné provincii Granada. Almuñécar má něco kolem 27 000 obyvatel. Ve svém erbu má Almuñécar čtyři žluté obranné věže a na modrém poli je vyobrazená malá loďka, která má bíločervenou plachtu.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Historie města

Městečko Almuñécar se může pyšnit a chlubit tím, že zde poprvé vstoupil na žhavou a horkou španělskou půdu Abderramán, což byl maurský emír, který udělal z místních osad a především z města Cordóby jedno z nejcivilizovanějším míst tehdejší Evropy. Nicméně vykopávky v jeskyni Siete Palacios ukazují, že nejstarší osídlení v této oblasti a lokalitě bylo už za fénických dob. Rovněž z římských časů se zde dochoval akvadukt, kolumbárium a podzemní zásobárna vody.

  

Současná podoba

Tohle přímořské letovisko má zejména pěknou oblázkovou pláž. Nejatraktivnější část městečko je však kolem hradu z 16. století, kde je krásné a přitažlivé historické centrum. Za pozornost také stojí voliéra s tropickými ptáky, která stojí asi jeden kilometr jihozápadně od centra města. Vstup do voliéry je za 2 eura pro dospělé a 1,50 euro pro děti, voliéra je otevřená každý den. Na kopci ze městem pak stojí menší hrad Castillo de San Miguel. Z hradu je překrásný výhled na moře a okolí. V objektu je také malé muzeum. O pár ulic směrem na severovýchod naleznete muzeum archeologie, které je situované v románských podzemních chodbách, které se jmenují Cueva de Siete Palacios.

  

Almuñécar je především ideální pro vodní sporty. Na zdejších krásných plážích můžete provozovat od ráno do večera windsurfing, paragliding, potápění, plachtění, jízdu na koni či sestupovat do kaňonů. Almuñécar nabízí rovněž nespočet dobrých a špičkových hotelů a ubytovacích jednotek. Mezi nejznámější patří bezesporu hotely California a Casablanca.

  

Hotel California nabízí především výhled na moře a dobré jídlo, včetně toho vegetariánského. Komplex hotelu je vyzdoben v marokánském stylu a milovníkům paraglidingu nabízí hotel dokonce speciální nabídky a bonusy. Hotel Casablanca pro změnu nabízí velmi prostorné pokoje s ručně dělaným nábytkem, takže se v tomto hotelu budete cítit jako doma.

Zajímavosti v okolí

V okolí Almuñécaru najdete především další pěkné a zajímavé pláže. Jsou to pláže La Punta de la Mona, Las Palomas, Los Piἣos a Cerro Gordo.

  

 

Tags:

Napiš komentář