Srp 30

Albuñol

do Města

Albuñol je středně velké městečko ve vnitrozemí jihovýchodní Granady. Obec je vzdálena pouhých 5 kilometrů vzdušnou čarou od pobřeží, takže je poměrně dobře dostupná po silnici A-345. Nejbližšími okolními obcemi jsou Sorvilán, Albondón, Murtas a Turoň a také v Adra v sousedním regionu Almeria. V Albunolu trvale žije 6704 obyvatel. Nadmořská výška obce je 250 metrů.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Historie obce

Město Albuñol má dlouhou historii, která sahá až do pravěku. Lidské pozůstatky nalezené v blízkých jeskyní svědčí o osídlení již v době neolitu. Ve středověku, kdy zdejší region ovládali Maoři byl Albunol důležitým zemědělským centrem. První písemná zmínka o samotném městě však pochází až z 15. století.

  

Dnešní Albuñol

Obec má rozvinuté vinařství a také chov dobytka. Právě skotu jsou zde věnovány i dva svátky. 25.dubna se oslavuje ochránce dobytka San Marcos. Od 30.října do 1.listopadu se zde pak koná veletrh hospodářských zvířat.

Nejvýznamnější památkou ve městě je kostel Parroquia de San Patricio postavený roku 1616. Město má hezky kompaktní tvar. Uličky jsou většinou úzké a chaoticky se kroutí do všech stran. Všude kolem kde je to jen možné se nacházejí pole.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách města www.albunol.es.

  

 

Napiš komentář