Čvc 22

Adra

do Města

Adra se nachází na jihu Španělska v provincii Almería, což je jedna z osmi provincií Andalusie. Provincie Almería sousedí na severozápadě s provincií Granada a na severovýchodě s provincií Murcia. Adra je malé letovisko, které má přes 23 000 obyvatel. Zdejší obyvatelstvo však přesto roste, ještě v roce 1999 měla Adra něco přes 21 000 obyvatel.

Historie města

Adra byla v osmém století před naším letopočtem založena již Féničany jako obchodní kolonie. První jménem této obchodní kolonie byla Abdera.

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Tak jako celý jih Španělska, byla i Adra mnoho let pod nadvládou Maurů. Adra byla vůbec jednou z posledních pevností, která statečně odolávala dobývání křesťanských španělských králů. Pevnost byla nakonec dobyta v lednu roku 1492. Od té doby byla Adra v rukou křesťanských španělských vládců. Při procházkách městem můžete využít místní rybářský přístav, který byl postaven v roce 1911.

  

Současnostná podoba

V minulosti byla Adra silně opevněným městem. Z obrovského hradu zbyly však pouze malé ruiny, takže hlavní dominantou letoviska je vysoký a štíhlý maják. Další dominantou města je pak místní kostel, který je ze 16. století a naposledy byl restaurován v roce 1998.

Pro návštěvníky Adry doporučujeme hlavně místní historické muzeum, kde jsou hned tři zajímavé expozice, které ukazují život Féničanů, Kartaginců a Římanů. V muzeu je také obchůdek, kde si můžete koupit kopie místních archeologických nálezů. Součástí muzea je také etnografická část, která se nachází v křídle El Molino del Lugar.

   

V Adře se také pořádá velký veletrh, který je druhým největším veletrhem v provincii Almería. Tento veletrh se koná každým rokem od pátého do desátého září.

Mezi další významné události obce lze zařadit den svatého Marka, který se každoročně koná 25. dubna. Tento den je významným dnem pro místní farmáře. Tento den se koná v rámci širšího festivalu na podporu turistiky v Andalusii.

Za hodno pozornosti jsou místní vyhlášené rybí restaurace, kde vaří velmi chutná jídla.

  

Zajímavosti v okolí

V okolí Adry panují velmi suché polopouštní podmínky. Na mnoha místech objevíte rozsáhlé plochy pařenišť. Krajina je velmi vyprahlá a holá, takž se zde natáčely různé populární westerny nebo dobrodružné filmy. Mezi nejznámější patří slavný snímek Lawrence z Arábie.

Napiš komentář