Archiv | Města RSS kanál pro tuto sekci

Adra

Adra se nachází na jihu Španělska v provincii Almería, což je jedna z osmi provincií Andalusie. Provincie Almería sousedí na severozápadě s provincií Granada a na severovýchodě s provincií Murcia. Adra je malé letovisko, které má přes 23 000 obyvatel. Zdejší obyvatelstvo však přesto roste, ještě v roce 1999 měla Adra něco přes 21 000 obyvatel.

Historie města

Adra byla v osmém století před naším letopočtem založena již Féničany jako obchodní kolonie. První jménem této obchodní kolonie byla Abdera.

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Tak jako celý jih Španělska, byla i Adra mnoho let pod nadvládou Maurů. Adra byla vůbec jednou z posledních pevností, která statečně odolávala dobývání křesťanských španělských králů. Pevnost byla nakonec dobyta v lednu roku 1492. Od té doby byla Adra v rukou křesťanských španělských vládců. Při procházkách městem můžete využít místní rybářský přístav, který byl postaven v roce 1911.

  
(Pokračování textu…)

Město Nerja

Nerja se nachází na jihu Španělska v Andalusii. Je to příjemné přímořské město, které najdete v provincii Malaga, na pobřeží Costa del Sol. Nerja není velké město, v městečku momentálně žije přes 22 000 obyvatel.

Historie Nerji

Historie města je velmi dlouhá a bohatá. Historicky cenné jsou především velmi staré malby na stěnách místní jeskyně, která byla objevena v roce 1959. Jinak město bylo postaveno již Římany, kteří zde měli malou osadu. Pak zde byla nadvláda maurských Arabů, aby poté mohli přijít španělští křesťanští vládci.

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  
(Pokračování textu…)

El Varadero

El Varadero je malé španělské přímořské letovisko, které se nachází v nádherné a slunné provincii Granada, poblíž města Montril, El Varadero má přibližně 3 500 obyvatel a je ideálním místem pro letní dovolenou a rekreaci. Patronkou městečka je svatá Marie, Panna Karmelská, jejíž svátek připadá na 16. července.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současná podoba města

Letovisko nabízí řadu kvalitních hotelů, restaurací, ale i soukromých ubytoven a kempů. El Varadero je především skvělým a výborným místem ke koupání a provozu vodních sportů a radovánek. Ovšem také místní taverny stojí za aktivní návštěvu, neboť andaluské jídlo je lahodné a labužnické. Andaluská kuchyně je zejména postavená na mase a rybách. Velmi oblíbené jsou zde jehněčí a telecí pokrmy, které se často podávají s omáčkami. Ty jsou zjemňovány decentním alkoholem. Například do místních ledvinek se přidává sherry. (Pokračování textu…)

La Mamola

La Mamola je malé španělské letovisko, které se nachází v provincii Granada na pobřeží Costa Tropical. Jedná se původně o velmi malou a klidnou rybářskou osadu, která se postupem času proměnila v menší přímořské letovisko, které láká turisty ze Španělska i z celého světa na své malebné pláže a osvěžující Středozemní moře.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současná podoba města

La Mamola má poměrně dlouhou pláž. Nedaleko La Mamoly si rovněž můžete zahrát golf. V okolí La Mamoly jsou k dispozici tři kvalitní golfová hřiště, kde se dá v krásném a malebném prostředí věnovat golfovému opojení. La Mamola je poměrně klidné a příjemné letovisko, které není příliš rušné a hlučné. V samotném letovisku je k dispozici osm restaurací a barů.

(Pokračování textu…)

La Rábita

La Rábita je malé přímořské letovisko, které se nachází v provincii Granada v autonomním společenství Andalusie. La Rábita je jedno z mnohých malých a sympatických přímořských letovisek na příjemném pobřeží Costa Tropical. La Rábita má celkem 1500 obyvatel a je obklopena mohutnými skalními útesy.

  

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současná podoba města

La Rábita láká zejména na svou nádhernou a kouzelnou pláž. Zdejší Středozemní moře je opravdu krásně čiré a čisté. Moře je také poměrně klidné, takže je ideálním místem pro množství vodních sportů, včetně těch adrenalinových. Na své si zde přijdou surfaři, potápěči i jachtaři. Písek na pláži není úplně jemný a čistý písek, je to spíše směsice bílého písku a malých oblázků. Pláž je celkem dlouhá 570 metrů a široká 28 metrů. Na pláži je taktéž jedna oddělená část, která je určená výhradně pro děti. (Pokračování textu…)

Město Motril

Motril je španělské město, které se nachází v údolí Genilu v provincii Granada a má něco kolem 46 000 obyvatel, což ho staví do pozice druhého největšího města této provincie. Motril se nachází u řeky Guadalfeo a je důležitým přístavem a velkým zpracovatelem cukru. V erbu město je jedna žlutá obranná věž, která má dvě červené vyvěšené vlajky. Motril je vnitrozemské město, nachází se ale pouhé 2 kilometry ve vnitrozemí. Na pobřeží je pak situováno menší městečko El Varadero, které má velký přístav sloužící jako průmyslové zázemí města.

   (Pokračování textu…)

Pro čtenáře CostaTropical.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!